اسفند
۱۳۹۶
۱۹

شاید برای شما هم پیش آمده که گاهی از خود بپرسید چرا بعضی ها آنقدر خوب پول در می آورند و هر روز پول دار تر می شوند. باید بگوییم این افراد دارای هوش مالی یا هوش پولی هستند و با این ویژگی نه تنها پولشان را از دست نمی دهند بلکه هر روز پول بیشتری به دست می آورند. هوش مالی توانایی مدیریت مسائل مالی است. در این بخش 8 روش مهم را برای تقویت و افزایش هوش مالی به شما معرفی می کنیم.


هوش مالی

اسفند
۱۳۹۶
۱۹

چای ترش نوعی چای گیاهی قرمز رنگ بوده و به هر دو صورت سرد و گرم قابل مصرف می‌باشد. این چای حاوی ویتامین C و مواد معدنی است و به طور سنتی به عنوان دارو قابل استفاده خواهد بود. بسیاری از مردم با گل‌های زیبا گیاه هبیسکوز آشنا هستند، این گیاه از آغاز، در شمال آفریقا و جنوب شرقی آسیا وجود داشته اما هم‌اکنون در بسیاری از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می‌کند.

چای ترش و بررسی آن

علاقه‌مندان به مجله پزشکی آسان طب؛ ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کامل مزایا و خطرات احتمالی مصرف چای ترش بپردازیم.


چای ترش

اسفند
۱۳۹۶
۱۹

میکاپ روزانه یکی از مسائلی است که خانم ها در طی روز با آن روبرو هستند و باید برای حفظ زیبایی طبیعی صورت به فکر انتخاب بهترین سبک های آرایشی باشند. مواردی از قبیل سلامت پوست و ماندگاری میکاپ و از طرفی زیبایی متناسب با چهره طبیعی بسیار مهم بوده و داشتن اطلاعات مناسب آرایشی می تواند در بهبود هرچه بیشتر آرایش بسیار مفید و موثر باشد. در این مقاله به بررسی ده نکته مهم در میکاپ روزانه خواهیم پرداخت.


میکاپ روزانه
اسفند
۱۳۹۶
۱۵

تب اسکارلت که به عنوان اسکارلاتین نیز شناخته می‌شود، نوعی عفونت بوده و در افرادی که دچار گلو درد می‌شوند، پیشرفت خواهد کرد. این مشکل معمولا با یک بثورات قرمز رنگ بر روی بدن شروع شده و با تب و گلو درد همراه است. جالب است بدانید همان باکتری که سبب گلو درد می‌شود، تب اسکارلت را به وجود می‌آورد. تب اسکارلت معمولا کودکان 5 تا 15 ساله را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. این بیماری جدی بوده و اغلب در دوران کودکی رخ خواهد داد اما امروزه به ندرت اتفاق می‌اُفتد. آنتی بیوتیک شدت علائم و شیوع بیماری را کاهش می‌دهد اما محققان علت آن را نمی‌دانند زیرا آنتی بیوتیک تنها علائم تب اسکارلت را کاهش داده و گلو درد همچنان باقی خواهد ماند.


تب اسکارلت

اسفند
۱۳۹۶
۱۵

سرطان نوعی بیماری است که در اثر تکثیر بی رویه سلول های بدن بوجود می آید. بیش از 270 نوع سرطان وجود دارد که هر کدام قسمت خاصی از بدن را مورد آسیب قرار می دهند. شعاری که موسسه بهداشت جهانی در مورد سرطان ذکر می کند این است: سرطان بیماری خطرناک ولی درمان پذیر است. شاید در گذشته هر کسی که به سرطان مبتلا می شد، جان خود را از دست می داد اما امروزه بیش از 70 درصد از انواع سرطان کاملا درمان پذیر هستند. یکی از مهم ترین عواملی که در درمان سرطان نقش دارند، شناسایی به موقع است. ما قصد داریم تا شما را در این مقاله با نشانه های سرطان پانکراس آشنا کنیم.

نشانه های سرطان پانکراس

اسفند
۱۳۹۶
۱۴

یکی از مهم ترین ترکیبات خانگی که می تواند به سلامت بدن کمک کند، عسل و آبلیمو است. این نوشیدنی خوشمزه علاوه بر طعم گوارا، می تواند تاثیرات مثبت زیادی بر روی سلامت شما بگذارد. هم لیمو و هم عسل دارای خواص زیادی هستند. اگر این دو ماده با یکدیگر ترکیب شوند می توان گفت که خواصشان دو برابر می شود. در وافع می توان گفت که شما با نوشیدن عسل و آبلیمو با یک تیر دو نشان می زنید. ما قصد داریم تا شما را در این مقاله با مهم ترین خواص عسل و آبلیمو برای بدن بیشتر آشنا کنیم.

 خواص عسل و آبلیمو

اسفند
۱۳۹۶
۱۴

بیشتر افراد فکر می کنند که گوش درد به دلیل عفونت های ساده در داخل گوش اتفاق می افتد. جالب است بدانید که بسیاری از بیماری ها که هیچ ربطی به گوش ندارند می توانند با گوش درد خود را نشان بدهند. پزشکان معتقدند، 70 درصد درد های گوش، هیچ ربطی به خود گوش ندارد و نشان از بیماری دیگری می دهد. همین موضوع به سادگی به ما نشان می دهد که باید بیماری ها و درد های گوش را جدی گرفت. ما می خواهیم شما را در این مقاله با بیماری ها آشنا کنیم که خود را با گوش درد نشان می دهند.

گوش درد

اسفند
۱۳۹۶
۱۲

همه شما در مورد فواید ورزش و اثرات بسیار زیادی که بر روی سلامت ما می گذارد شنیده اید. از سلامت قلب و عروق گرفته تا تاثیرای مثبت روحی. اما هر چیزی اگر بیش از اندازه مصرف شود می تواند تاثیرات منفی بگذارد. ورزش کردن هم از این قضیه مستثنی نیست و می تواند باعث بوجود امدن مشکلات زیادی شود. بیش از اندازه ورزش کردن نه تنها هیچ تاثیر مثبتی بر روی شما نمی گذارد بلکه شما را از هدف اصلی که سلامتی می باشد نیز دور می کند. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را مهم ترین مضرات بیش از اندازه ورزش کردن آشنا کنیم.


بیش از اندازه ورزش کردن

اسفند
۱۳۹۶
۱۱

بعید به نظر می‌رسد شخصی در روی کره زمین درد دندان را تجربه نکرده باشد. ایجاد عارضه‌ای همچون حفره خشک پس از کشیدن دندان ممکن است یکی از بدترین کابوس‌های افراد تلقی گردد. در صورتی می‌توان از مشکل حفره خشک به خوبی عبور کرد که مراقبت‌های لازم بر روی آن انجام گیرد.در این مقاله قصد داریم عارضه حفره خشک که پس از کشیدن دندان برای افراد ایجاد می‌شود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.


حفره خشک

اسفند
۱۳۹۶
۱۱

نمکی دریایی یا نمک خلیج همان طور که از اسمش مشخص است، از تبخیر آب دریا به دست می آید. نمک دریا نسبت به نمک های خانگی که شما دارید رنگ تیره تری دارد که دلیلش هم وجود مواد معدنی همچون رس در آن می باشد. وقتی که نمک را در کارخانه ها تصفیه می کنند، طی فرایند ید دار کردن تقریبا بیشتر مواد معدنی نمک به جز سدیم و کلر از بین می رود. خواص نمک دریایی باعث شده است که در این سال ها شاهد مصرف بیشتر آن نسبت به سال های دیگر توسط مردم باشیم.


خواص نمک دریایی